Sergiyi ziyaret eden okulların resim öğretmenleri öğrencilere renklerin ifade ettiği anlamları anlatmak için Andy Warhol’un eserlerini derslerinde kullandıklarını, eserlerin orjinallerini öğrencilere göstermenin çok faydalı olduğunu belirtiyor.

Amerikalı ressam, grafik tasarımcı ve film yapımcısı olan Andy Warhol, yaratıcı eserleri ve benzersiz tarzıyla sanat dünyasında ve popüler kültürde unutulmaz izler bırakmış; çağdaş sanatın dönüm noktalarından biri olmuştur. Pop Art akımının önde gelen temsilcilerinden olan Warhol, sanat dünyasına getirdiği radikal yaklaşımlarla tanınıyor. Warhol kariyerine ticari illüstratör ve reklam dünyasında grafik tasarımcı olarak başlamış ancak, kısa sürede sanat dünyasının sınırlarını zorlayacak benzersiz bir yaklaşımla farkını ortaya koymuştur. New York’a taşınarak 1950’lerin ortalarından itibaren sanat dünyasında adını duyurmaya başlamıştır. Sanatının temelini, Amerikan tüketim kültürünün etkileyici ve sıradan nesnelerini sergilemek oluşturmuştur.

Berton Group ve Panoffect sponsorluğunda açılan, biletleri Biletix ve Passo üzerinden satılan sergi, Emirgan, İstanbul Lale Müzesi’nde 31 Mart 2024 tarihine kadar açık kalacak.