Bugün binlerce ailenin hayalindeki yaşam alanlarını, yaptığı konutları inşa eden Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, Ankara 3. Bölge AK Parti milletvekili aday adayı oldu.  Türkiye’nin geleceği için dev adımlara imza atan iş insanı ve geçmişte başını gökyüzüne çeviren çocuk şimdi Türkiye’nin geleceğine yön vermek için kolları sıvadı…

 

ORHAN ÜNSAL: TÜRKİYE’YE HİZMET İÇİN BEN DE VARIM

 Ankara inşaat sektörünün önemli isimlerinden biri olan Ünsal Group Yönetim Kurulu başkanı Orhan Ünsal, aslen Gümüşhaneli ve Ankara iş dünyasının yakından tanıdığı bir isim. İnşaat sektöründe proje üreten ve binlerce konut ve iş merkezi inşa eden Orhan Ünsal Ankara halkının da teveccühünü kazanmış bir insan. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev alan ve sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Orhan Ünsal, iş hayatımızdaki tecrübe ve birikimimizi ülkemize ve milletimize hizmet için kullanma amacı ile aktif siyasetin içinde yer almayı hedefliyorum dedi.

 

ORHAN ÜNSAL: “BU ÜLKENİN YARARINA OLACAK HER İŞİN İÇİNDE, YANINDA VE ÖNÜNDE OLURUZ”

 Hayatımızın her anında ülkemize ve milletimize hizmet için adım atmayı ilke edindim diyen Orhan Ünsal ‘’ Ben toplumun her bir ferdinin ülkesine karsı sorumluluklarının olduğu inancındayım. Bugün bir işadamı olarak ülkeme karşı olan sorumluluklarımı yerine getirmek için çalışıyorum. Bunu bir görev gibi görüyorum. Yarın bize başka bir görev verilir; işte o zaman onun için çalışırız. Daha önce aktif siyasetin içinde yer aldım. Çevremizden insanların teveccüh gösterip genel seçimler için aday ol demeleri ve bu yönde ismimizin konuşulması bize mutluluk ve gurur verdi. Bizim için yerin ve mevkinin önemi yok, bu ülkenin yararına olacak her işin içinde yanında ve önünde oluruz’’ dedi

 

ANKARA'NIN DEĞİŞEN ÇEHRESİ, UFKU GENİŞ İŞ İNSANI, AK PARTİ'NİN ANKARA 3.BÖLGE'DE İDDİALI ADAY ADAYLARINDAN OLAN ORHAN ÜNSAL, ÇALIŞMALARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR.

 Orhan Ünsal, "Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. AK Parti’de siyaset ve hizmet yapmak bizim için bir onurdur. Burada siyaseti severek yapıyoruz. AK Parti’de kendimizi mutlu hissediyoruz. Adaylık kısmet olursa memleketimiz için hayırlı hizmetler yapacağıma inanıyorum." ifadelerini kullandı.  AK Parti Ankara il Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Orhan Ünsal’ın Ankara 3. Bölgeden aday adaylığı memnuniyetle karşılandı. Ünsal Grup Orhan Ünsal özellikle inşaat sektörüne yaptığı yatırımlar ve insanımıza sağladığı istihdamlarla da tanınıyor.

 

ORHAN ÜNSAL KİMDİR

 1969 Gümüşhane’nin Şiran İlçesi Kozağaç köyünde doğdu. İlkokulu köyde bitirdi. Ortaöğretimini Ankara’da tamamladı. Yüksek öğrenim için Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Ünsal ailesi; 1970’li yıllarda Ankara’da duvarcılık, taşeronluk yaptı. 1981’den sonra inşaat müteahhitliği yapmaya başladı ve 41 yılın sonunda inşaat sektörünün önde gelen isimlerinden biri oldu. Ünsal Grup şimdilerde Ankara’yı ihya eden projelere hayat veriyor. Ankara’nın merkezi noktasında oteller, yurtlar, ticaret alanları, alışveriş merkezleri ve cennet misali konut projeleriyle Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal adından söz ettiriyor.  Orhan Ünsal çocukluğunda uçaklara, uçmaya ilgisi olduğunu belirtiyor. Önce hayaldi sonra gerçeğe dönüştü. İnsanın hedefi olmazsa hiçbir zaman yönünü bulamaz. 45 yaşında Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisinden pilotluk lisansını aldı ve pilot oldu. Şartlar onu uçak almaya zorladı. Uçak aldı. Uçmak için park yeri bulamadı. Hava parkı yaptı. O hava parkında şimdi yeni pilotlar yetişiyor. Ticari ve sportif uçak sahipleri rahatça iniş kalkış yapıyor. Maket uçak meraklıları keyiflerince uçakları göklere salabiliyorlar. Ünsal; Polatlı’ya 12 km mesafede Türkiye’nin ilk özel hava parkı sahasını açan kişi.

Bugün binlerce ailenin hayalindeki yaşam alanlarını, yaptığı konutları inşa eden Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, Ankara 3. Bölge AK Parti milletvekili aday adayı. Türkiye’nin geleceği için dev adımlara imza atma yolunda. Başını gökyüzüne çeviren çocuk şimdi Türkiye’nin geleceğine yön vermek istiyor.