Kiss Token markasının Avrupa ülkelerinde tek sahibi Kiss FM Türkiye oldu. Türkiye'nin global radyo markası Kiss FM, sosyal token olarak arzını ilk kez dijital varlık alım satım platformu Bitexen’de Nisan 2022’de gerçekleştirdi. Kiss Token, token sahiplerine birçok fayda sağladı; ücretsiz DJ eğitimi, konserlere ve partilere ücretsiz katılım, tatil kazanma şansı, radyoda DJ olma şansı, sanatçı imzalı ürünler, sanatçılarla tanışma, ödül törenlerinde söz sahibi olmak ve NFT’lere ücretsiz sahip olma hakkı gibi avantajlar sunan Kiss Token, kısa sürede büyük ilgi gördü. 

 Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kiss Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ortan, “Kiss Token'ı piyasaya sürmemizin nedenlerinden en önemlisi dijital ekonomi dünyasında ve geleceğinde Kiss markamızla var olmak. Kiss gençlerin markası, bu nedenle Kiss genç kalmak zorunda. Kiss Token'ı Kiss FM Türkiye’nin sadakat puan birimi olarak da kullanıyoruz aslında. Ülkemizde kripto para regülasyonu oluşup devreye girdiği an itibariyle Kiss Token Kiss markamızın para birimi olarak ürün ve hizmet alımlarında da kullanılabilecek.

 Ortan ayrıca, “Kiss bir dünya markası ve dünyada en yaygın ve bilinirliği son derece yüksek bir radyo markası. Biz ülkemizde hiç bir Kiss ülkesinde yapılmayanı yapıyor ve markayı Kiss Token, Kiss NFT, Kiss Pay, Kiss App, Kiss Academy, Kiss Talks gibi ürünlerle çağımızın tüketim alışkanlıklarına adapte ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Kiss Token’ın bundan sonraki hedefi 27 Avrupa Birliği ülkesindeki Kiss FM'lere ulaşıp onların da kripto para birimi olmasını sağlamak olacak. Markamız Avrupa ülkelerinde Kiss FM Türkiye’ye ait olduğu için bunun hiç de zor olmayacağını düşünüyorum” dedi.

Kiss FM Türkiye Hakkında:

Dünyanın en çok bilinen global radyo markalarından biri olan ve birçok ülkede yayın yapan Kiss FM, İstanbul’da 91.6 frekansında karasal yayında ve Kiss App platformunda yer almaktadır. Ülkemizde 1994 yılında kurulan Kiss FM, her dönem en çok dinlenen yabancı müzik radyosu olmayı başarmış ve müzikseverlerin beğenisiyle hep ilk üç radyo arasında yer almıştır. Okan Bayülgen, Meltem Cumbul, Ali Poyrazoğlu, Zafer Algöz, Asım Can Gündüz, ABD’li ünlü DJ Rick Dees gibi ünlü isimlerin yanı sıra, kendi içinden yetiştirdiği programcılarıyla da fenomen olmayı başarmış ve sadık bir Kiss FM dinleyici kitlesi oluşturmuştur. 

 Kiss FM kalitesiyle “Türkçe Pop” sloganıyla yayın yapan “Kiss Türk” ise sloganında da vaat ettiği gibi Türkçe pop müziğin sadece en kaliteli müziklerine yer vermektedir. Kiss FM ve Kiss Türk, diğer Kiss Grup dijital radyoları ile birlikte Kiss App platformu üzerinden tüm dünyada global olarak müzikseverlere kaliteli müziğin keyfini yaşatmaktadır.