Bilkent Üniversitesi OperationalResearch Kulübü tarafından düzenlenen Business ForAll etkinliği kapsamında gerçekleştirilen “Yeni Liderler:İş’te Z Kuşağı” panelinde Z kuşağının profesyonel iş hayatındaki rolü üzerine çarpıcı fikirler konuşuldu.

 

Bilkent Üniversitesi’nin “En Aktif Öğrenci Kulübü” unvanına sahip OperationalResearch Kulübü’nün düzenlediği Business For ALL etkinliğinde, Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencileri ve alanlarında lider 30 konuşmacı bir araya geldi.

 

CerModern’de gerçekleşen “Yeni Liderler: İş’te Z Kuşağı” konulu panelde, Z kuşağının iş hayatına bakış açısı, çalışma hayatına uyum süreci, kurumların bu kuşaklar için oluşturdukları politikalar ve yeni nesil uygulamalar üzerine konuşuldu.

 

Genext Sağlık ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu, genç kadın girişimci Merve Sarıkaya Can’ın moderatörlüğünü üstlendiği panelde, Nebula Kurucu Ortağı Melis Çatak, Unilever Hakkaniyet, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Lideri Emirhan Deniz Çelebi ve İçerik Üreticisi Yiğit Poyraz konuşmacı olarak yer aldı.

 

Kuşak araştırmaları yapan ve iş dünyasında kurumlardaki kuşak çatışmasına dikkat çeken Merve Sarıkaya Can “Z kuşağının iş hayatına uyum sürecinde değil artık iş hayatının Z kuşağına uyum sağlama sürecindeyiz. Z kuşağı ile beraber hayatımıza yeni iş kolları ve yeni bir çalışma kültürü girdi. Çocukluktan bu yana yeni nesil teknolojileri üst düzey kullanma becerisine sahip olan bu jenerasyon iş dünyasında büyük bir fark yaratıyor. Z kuşağının özgürlükçü ve yenilikçi bir bakış açısıyla iş dünyasındaki gelenekselleşen, sorgulanmayan alışkanlıkları değiştireceklerine inanıyorum” dedi.

 

Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlikte, 1996-2015 yılları arasında doğan jenerasyonu kapsayan Z kuşağının Hakkaniyet, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık ile olan ilişkisi ve iş dünyasında yarattığı değişiklikler ele alındı.