Teos Ormancı Tatil Köyü’nün kurucusuKöksal Yıldırım, İzmir’in tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken ilçesi Seferihisar’da turizm sektörüne katkı sağlayan çalışmaları dolayısıyla Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından “Yılın Girişimcisi” seçildi.

 

Turizm sektöründeki çalışmalarıyla 2022-2023 sezonunun en iyilerinin mükafatlandırıldığı ATİD Turizmin En'leri Ödül Töreni'nde “Yılın Girişimcisi” ödülüne layık görülen Yıldırım, ödülünü ATİD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman ve Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna’nın elinden aldı.

 

Seferihisar’ın turizmden aldığı payın büyümesi için çalıştıklarını aktaran Yıldırım, şunları söyledi: “Bölgemizde bulunan Alaçatı, Çeşme gibi turizm bölgeleri her anlamda büyük maddi kaynak sağlıyor.Biz de Seferihisar'ı turizmde bir marka yapma hedefiyle çalışıyoruz. İlçemiz benzersiz doğal güzellikleri, tarihi mirası ve kültürel zenginlikleriyle turizmde yıldız bir destinasyon haline gelmeyi hak ediyor. Teos Ormancı Tatil Köyü olarak, sürdürülebilir turizm anlayışıyla, misafirlerimize Seferihisar'ın tüm bu güzelliklerini sunmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda, yerel ekonominin canlanmasına katkı sağlayarak, Seferihisar halkının yaşam kalitesini artırmayı ve bölgemizin turizm haritasında yerini sağlamlaştırmayı hedefliyoruz. Bu ödül, Seferihisar'ı turizmde bir marka haline getirme vizyonumuzun bir adımıdır.”