Çakıroğlu Grup Şirketleri CEO’su Efe Çakıroğlu, deprem felaketinin yıktığı 10 ilde şehirleri yeniden ayağa kaldıracak her türlü çalışmaya hiçbir kâr amacı gütmeden destek olacaklarını dile getirerek, iş dünyasına deprem bölgesinde hayat normale dönene dek yardımlarını devam ettirme çağrısında bulundu.

Efe Çakıroğlu yaptığı açıklamada çok sayıda can kaybına, yaralanmalara ve büyük hasara yol açan 6 Şubat depremleri sonrası bölgeye giden yardımların bir defaya mahsus olmaması ve devam etmesi gerektiğini belirtti.

“Sanayi Üretimi Yeniden Ayağa Kalkmalı”

 

Depremden zarar gören sanayi tesislerini yeniden ayağa kaldırmanın kritiköneme sahip olduğunun altını çizen Çakıroğlu “Üst üste yaşanan iki depremin ardından bölgede fabrikalar yıkıldı, üretim tamamen durdu. Felaketin ekonomik boyutları da korkunç seviyelere ulaşmış durumda. Bu doğrultuda Çakıroğlu Grup Şirketleri olarak deprem bölgesinde yatırımcıların sektörlerimizle ilgili gerçekleştireceği her faaliyete sıfır kârla destek olma kararı aldık. Şehirlerimizin normale dönebilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmayı taahhüt ediyoruz” diye konuştu.

Depremlerin neden olduğu yaraları sarmak için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Efe Çakıroğlu, “Çakıroğlu Grup Şirketleri olarak verdiğimiz desteğin yanı sıra, aktif olarak içerisinde yer aldığımız Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi, Kolejli İş İnsanları Derneği (KİD) ve Çelik Dış Ticaret Derneği aracılığıyla da bölgeye ziyaretler gerçekleştiriyor ve çeşitli projeler geliştirerek yardım elimizi uzatıyoruz. İş dünyası olarak sivil toplum kuruluşları iş birliğiyle tüm imkanlarımızı seferber edip ülkemizin ve milletimizin yanında olacağız” dedi.