Oktay Yüksel Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Yüksel, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem felaketinin ardından, binalarda düşük yapı kalitesinin kötü sonuçlar doğurduğunu hatırlattı. Standartlara uygun, kaliteli malzeme seçiminin hayati öneme sahip olduğunun altını çizen Yüksel, yapıların ve kentlerin dönüşümünün konuşulduğu bugünlerde güvenli yapılar inşa etmenin bir zorunluluk olduğunu söyledi.

 Oktay Yüksel Yapı Market olarak bu konuda sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini belirten Oktay Yüksel, kalite belgeleri olmayan ve belli standartlara uymayan yapı ve inşaat malzemelerinin satışını gerçekleştirmediklerini ifade etti.

 

Yüksel “Türkiye’nin %92’sinin deprem kuşağında bulunduğugöz önüne alındığında depremin yıkıcı gücü karşısında bir an önce önlemimizi almamız gerektiği ortaya çıkıyor.  ‘Deprem öldürmez, bina öldürür’ sözünü hatırlayarak doğru malzeme ve doğru teknik bilincinin yerleşmesini sağlamalıyız. Yapı inşa ederken malzeme kalitesi güvenlik açısından büyük önem teşkil ediyor. Bu doğrultuda maliyeti ne olursa olsun standartlara uygun, kaliteli malzeme seçimi öncelikli olmalı” açıklamasında bulundu.