Çakıroğlu Grup Şirketleri CEO’su Efe Çakıroğlu, “2020’den bu yana pandemiyle birlikte yaşanan tüm krizleri iyi yöneterek üretime ve hizmete kesintisiz devam ettik. Tüm olumsuz koşullara rağmen faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde yatırım yaparak büyüme kararı aldık” açıklamasında bulundu.

 Şeker sanayisi ve demir-çelik alanlarındaki değişim ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Çakıroğlu, “Sektör analizi yaparak, Ar-Ge çalışmalarımızla çağın yeniliklerine ayak uyduran, dünyaya paralel bir gelişme gösterme ilkesiyle hareket ediyoruz” dedi.

 2023’ü yatırım yılı ilan ettiklerini ifade eden Efe Çakıroğlu “Bu yıl üç temel hedefimiz var. Bunlardan ilki şeker sanayisindeki yatırımlarımızı büyütmek olacak. Şeker süzgeçleri ve santrifüjleri konusunda üretime geçerek yurt içi pazarı rahatlatma ve ihracat yapma hedefindeyiz. İkinci olarak demir-çelik sektöründeki faaliyetlerimizde de hız kesmeden, dünyada yeni pazarlara açılarak istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz. Üçüncü adım olarak ise yatırımlarımızı uzman bir ekiple gerçekleştirmek üzere insan kaynakları yönetim politikalarımızı geliştireceğiz. Ayrıca bu konuda üniversitelerle de iş birlikleri yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.