Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 18’incisini gerçekleştirdiği Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”de yer alan fotoğraflar, Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Dereceye girenler, serginin 28 Haziran’da gerçekleşen açılış töreninde ödüllerine kavuştu. 28 Haziran’da açılan sergi 12 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek. 

 

Anadolu Hayat Emeklilik’in 18 yıldır aralıksız düzenlediği ve büyük bir beğeniyle takip edilen Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”de bu senenin kazanan fotoğrafları Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Bin 470 kadın fotoğrafçının, 4 bin 988 fotoğrafının değerlendirildiği yarışmanın sergisi 12 Temmuz’a kadar Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’de dereceye giren yarışmacılara ödülleri ise 28 Haziran’da sergi alanında düzenlenen bir törenle verildi. 

 

“Sarıkamış Anısına” isimli eseriyle Gülseren Boz birincilik ödülüne sahip olurken “Dokumacı” eseriyle Nilgün Hocaoğlu ikinci, “Labirent” adlı eseriyle Zeliha Begöz üçüncülük ödülünü kazandı. Mansiyon ödüllerinin kazananları ise “Kaos” fotoğrafıyla Elif Canarslan, “Beş Can” fotoğrafıyla Gülçimen Okumuş, “Odundan Kömüre” fotoğrafıyla Saadet Banu Nazikcan oldu. Kazananlara ödülleri serginin açılış töreninde Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Murat Atalay tarafından verildi.

 

Murat Atalay serginin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Anadolu Hayat Emeklilik olarak, projelerimizi kurgularken toplumda farkındalık yaratan, mevcut farkındalığı artıran ve sürdürülebilir yapıda çalışmalar olmasına büyük önem veriyoruz. ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ de bu nitelikleri karşılayan ve rüştünü ispatlamış bir proje olarak fark yaratıyor. Ülkemizde kadınlara özel düzenlenen ilk ve tek fotoğraf yarışması olan ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ ile kadınlara kendilerini ifade edebilecekleri bir pencere açmaktan ve bu pencereyi 18 yıldır açık tutmaktan dolayı gurur duyuyor, yarışmaya katılımın her yıl katlanarak artmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.”

 

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında 18 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” yarışmasına 2007’den bugüne kadar 28 bini aşkın kadın fotoğrafçı 107 bini aşkın fotoğrafıyla katıldı. 

Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olarak her geçen yıl daha fazla ilgi gören “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” kadınların sosyo-kültürel ve toplumsal gelişimine katkı sunması bakımından örnek bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkıyor. Kadınlar, yarışma aracılığıyla hayata dair bakış açılarını özgürce fotoğraflara yansıtıp kendilerini en iyi şekilde ifade etme imkânı buluyor.

Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Ali Rıza Akalın ve Anadolu Hayat Emeklilik Kurumsal İletişim Müdürü Tuğba Öcal yer aldı.  

Anadolu Hayat Emeklilik Hakkında:

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında “Türkiye’nin ilk hayat sigortası şirketi” olarak kuruldu. Halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik; otomatik katılım branşında özel emeklilik şirketleri arasında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor. Bireysel emeklilik ile otomatik katılım kapsamında sayısı 3 milyona yaklaşan katılımcıya hizmet veren Anadolu Hayat Emeklilik, gönüllü BES katılımcı sayısında da özel şirketler arasında lider konumda bulunuyor. Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan şirketin; İstanbul’da 3, Ankara’da 2, Adana, Bursa, İzmir, Antalya, Kocaeli, Trabzon ve Diyarbakır’da birer olmak üzere toplam 12 Bölge Satış Müdürlüğü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ise şubesi bulunuyor. Anadolu Hayat Emeklilik, 461’i satış ekibi olmak üzere 1.053 çalışanı, 396 özel acentesi ve 1.074 Türkiye İş Bankası ile 7 Türk Bankası şubesi ve 71 broker aracılığıyla hizmet sunuyor.