PETRONAS Madeni Yağlar (PLI), 26 - 28 Eylül 2023 tarihleri arasında Almanya'nın Essen şehrindeki Messe Essen'de gerçekleşecek olan The Bearing Show kapsamındaki Lubricant Expo'nun bir parçası olacak.

PLI, fuarda PETRONAS Iona markasını ve PETRONAS Iona Integra Plus adlı tam sentetik, e-Şanzıman sıvısını tanıtacak. Elektrik motorunun şanzıman yağından mekanik olarak yalıtıldığı elektrikli şanzımanlar için optimize edilen bu özel sıvı, performansı ve parça dayanıklılığı sağlamak üzere özel olarak geliştirildi.

Sergilenecek çözümler, eDAILY hafif ticari araçlarında kullanılan e-Transfer kutusu (elektrikli motor) için IVECO ve FPT (FIAT Power Train) Industrial ile birlikte hayata geçirildi.

PLI Teknoloji Grup Sorumlusu Ravi Tallamraju konuya ilişkin olarak şunları söyledi: "IVECO ve FPT ile birlikte, performansı en üst düzeye çıkarma hedefiyle eDAILY için yeni sıvılar geliştirdik. PETRONAS Iona Integra Plus, e-Transfer kutusundaki çalkalanma kaynaklı kayıpları azaltmanın yanı sıra, sistemin daha yüksek viskoziteli standart sıvılarla karşılaştırılabilir dayanıklılıkta olmasını, güvenlik gereksinimlerini karşılamasını ve yüksek sıcaklıklarda bile mükemmel oksidasyon özellikleri sunmasını sağlıyor.

FPT Industrial e-Powertrain Pazarlama Müdürü Alice Orsi, "Yeni teknolojiler, potansiyellerinin tamamını kullanmak için yeni yöntemler gerektiriyor, bu nedenle PETRONAS Madeni Yağlar ve IVECO işbirliği, IVECO eDAILY serisi için eCD140 Merkezi Sürüş Sisteminin heyecan verici performansını garanti etmek ve zaman içinde daha da iyileştirmek için özel olarak tasarlanmış bir sıvı geliştirmek için kilit bir rol oynuyor." dedi.

eDAILY ayrıca verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve yönetmeliklerdeki en son gereksinimleri karşılamak için, hafif ve ağır ticari araçlar da dahil olmak üzere tüm IVECO akslarına uyumlu olarak geliştirilen 75W-85 aks sıvısı PETRONAS Tutela Axle 900 HD'yi de kullanacak."

PLI ayrıca PETRONAS’ın endüstriyel uygulamalara yönelik yeni ve eksiksiz yüksek nitelikli ürün yelpazesini içeren PETRONAS Endüstriyel Çözümler konseptini de sergileme fırsatını da yakalıyor. 

Sürekli üretim ortamında, makine duruşu enerji maliyetleriyle birlikte en önemli sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. PETRONAS Endüstriyel Çözümleri kapsamında sunulan ürünler, en gelişmiş ürün denemeleri ve yağdaki bozulma seviyesini tahmin eden bir analiz sistemiyle geliştirildi. Bu, bakım için ihtiyaç duyulan müdahaleleri programlayarak sorunları daha büyük bir kesinlik ve hassasiyetle belirlememize olanak tanıyor, böylelikle yedek parça bekleme süresini azaltıyor ya da tamamen ortadan kaldırıyor ve makine ömrünün uzatılmasına katkı sağlıyor. PLI, müşterileriyle birlikte onların ihtiyaçları ve zorluklarını derinlemesine anlamak için bir takım olarak çalışıyor. Küresel çaptaki uzman ekibi, performansı optimize etmek ve endüstriyel dayanıklılığı artırmak için yenilikçi, enerji verimli çözümler sunmak ve aynı zamanda çevresel etkiyi en aza indirgeme amacıyla çalışmalarına devam ediyor. 

 Avrupa'nın ilk ücretsiz katılımlı fuar ve konferansı

Avrupa'nın ilk ücretsiz katılımlı fuar ve konferansı olan Lubricant Expo and The Bearing Show, madeni yağ ve rulman çözümü üreticilerini son kullanıcıların yanı sıra tüm kimyasal ve ekipman tedarik zinciriyle buluşturuyor.

Fuarda sergilenecek teknolojiler arasında madeni yağlar, yağlama teknolojisi, sensörler, AI (Yapay Zeka) sistemleri, durum izleme, filtrasyon, otomasyon, katkı maddeleri, baz yağlar, depolama ve lojistik çözümleri, mühendislik hizmetleri, test ve analiz çözümleri, bilyalı rulmanlar, makaralı rulmanlar, monte rulmanlar, takımlar ve çok daha fazlası yer alıyor.

Lubricant Expo ve The Bearing Show, bu ihtiyaçları ele alan ürün ve teknolojileri sergilemek için mükemmel bir platform sunmanın yanı sıra, katılımcılara mühendisliğe dair gerçek dünyadaki zorlukları çözmek için ihtiyaç duydukları bilgileri edinme, yeni ürünleri tanıma, uzmanlardan bilgi alma ve sektörle etkileşim kurma fırsatı sağlıyor.

 

PETRONAS Madeni Yağlar Hakkında:

PETRONAS Madeni Yağlar (Petronas Lubricants International), Malezya'nın ulusal petrol şirketi Petronas’ın global madeni yağ üretim ve pazarlama iş koludur. 2008 yılında kurulan ve kökleri 1912 yılına kadar dayanan PETRONAS Lubricants International, küresel çapta 80’den fazla pazarda yüksek kaliteli otomotiv ve endüstriyel madeni yağ ürünleri üretmekte ve pazarlamaktadır. Merkezi Kuala Lumpur’da bulunan PETRONAS Madeni Yağlar, 27 ülkede 30’un üzerinde pazarlama ofisine sahipken, 1993 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Şu anda ilk 10 arasında yer alan PETRONAS Lubricants International (PETRONAS Madeni Yağlar), dünyanın önde gelen madeni yağ şirketlerinden biri olarak konumunu korumak için agresif bir iş büyüme stratejisi yürütüyor.