Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin, iş dünyasına yansımaları olumlu oldu.Aymir Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve TGA İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Semih Zazaoğlu, iş dünyasını Türkiye Yüzyılı’na taşıyacak kadroların liyakatli ve uzman isimlerden oluşmasının memnuniyet yarattığınıbelirtti.

Yeni kabine hakkında değerlendirmelerde bulunan AymirTurizm Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Semih Zazaoğlu, “Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin vatanımıza, milletimize ve iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Kabine üyelerinin her biri çok değerli, alanında tecrübeli, kilit isimlerden oluşuyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin ikinci yüzyılına çok güçlü bir kabine kurarak adım attı. Birbirinden değerli bakanlarımızla önümüzdeki süreçte çok büyük yol alacağımızdan eminim. Bugüne kadar olduğu gibi bakanlarımızla işbirliği içerisinde Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde 2018’den beri sürdürdüğü görevine devam edecek olmasınınturizm sektörü açısından büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu ifade eden Zazaoğlu, şunları söyledi:


 “Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, göreve başladığı günden beri ülkemize çok büyük hizmetler verdi. Ortaya koyduğu büyük çabayla, vizyonu ve liderliğiyle sektörümüz için büyük bir güç ve güven kaynağı oldu.Sayın Ersoy’un görevine devam etmesinden ve kendisiyle yeniden çalışabilecek olmaktan başta TGA olmak üzere tüm turizm paydaşları olarak büyük bir mutluluk duyuyoruz.”