AK Parti’den Adıyaman Milletvekili aday adayı Canan Ceylan yaptığı bilgilendirmede; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla, Adıyaman’da yapılacak olan deprem konutlarının temelini attık. Durmak yok her şey, Adıyaman için yarın değil hemen şimdi çocuklarımız tekrar sokaklarda özgürce oynasın analar ağlamasın diye kolları sıvadık. Elimizi taşın altına koyduk, Haydi Türkiye Yüzyılın huzurunu yaşamaya sloganı ile bu yola çıktık ve Allahın izni ile başaracağız” dedi.

 

DEPREM BÖLGESİNDE TOPLAMDA 650 BİN, İLK 1 YIL İÇİNDE DE 319 BİN KONUT VE KÖY EVİ İNŞA EDİLECEK…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Adıyaman Yeni Afet Konutları Temel Atma Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptığını belirten Canan Ceylan; “Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada, Adıyaman ile birlikte bazı illerimizde deprem afetini bir de sel felaketi izledi. Bir kez daha depremde ve sellerde kaybettiğimiz her bir cana Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Adıyaman başta olmak üzere depremde hasar alan şehirlerimizin tamamında kurulumu hızla süren konteynerlerin sayısını en kısa sürede 100 bine çıkartacağız. Ayrıca diğer barınma alternatiflerini de hızla devreye alıyoruz. Hasarsız ve az hasarlı evler yavaş yavaş kullanılmaya başlandı. Bu depremde Adıyaman'da yıkık, yıkılacak, ağır ve orta hasarlı olarak 37 binin üzerinde binada 95 bine yakın bağımsız bölüm tespit edildi. Deprem bölgesinin tamamında bu sayı 312 bin binada 900 bin bağımsız bölüme kadar çıkıyor. Yaptığımız planlamaya göre deprem bölgesinde toplamda 650 bin, ilk 1 yıl içinde de 319 bin konut ve köy evi inşa edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

 

CANAN CEYLAN: “HİÇ BİR ADIYAMANLI MAĞDUR OLMAYACAK”

AK Parti Adıyaman Milletvekili aday adayı Canan Ceylan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözleri yerine getireceğini belirterek; “Adıyaman'da inşa edilecek konut sayısı yaklaşık 50 bini, köye evi sayısı 23 bin 640'ı bulacak. İster il ve ilçe merkezlerinde ister köylerde olsun evi yıkılan veya kullanılamaz hâle gelen hiçbir Adıyamanlı kardeşimiz mağdur olmayacak. Her bir kardeşimizi içinde huzurla ve güvenle oturacak yeni yuvasına mutlaka kavuşacak. Kentsel dönüşüm projeleriyle diğer alanları da güvenli hâle getirilecek” şeklinde konuştu


CEYLAN: “CUMHURBAŞKANIMIZ VERDİĞİ HER SÖZÜ YERİNE GETİRİYOR”


Milletvekili aday adayı Canan Ceylan; Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, bugün de 4 bin 431'i Adıyaman'da olmak üzere 27 bin 949 kalıcı deprem konutunun daha temelinin atılacağını bildirdi diyerek; “ Adıyaman'da 'İlk Evim' için 2 bin 650 konutun, 'İlk Arsam' için de 6 bin 250 arsanın hak sahiplerini kura çekişleriyle belirledik. Deprem gününden beri vatandaşlarımıza çeşitli kalemlerde yaptığımız ödemelerle destek oluyoruz. Her depremzede aileye onar bin lira ödeme yaptık. Yakınları vefat edenlere acil ihtiyaçları için yüzer bin lira veriyoruz. Taşınma desteği olarak kiracı, ev sahibi ayrımı yapmadan 15 bin lira ödüyoruz. Kira desteği olarak da aylık 3 bin lira ile 5 bin lira arasında, yani yılda 36 bin lira ile 60 bin lira arasında ödeme yapıyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı


Canan Ceylan; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından tören alanından temel atma çalışmalarının yapıldığı bölgelere telekonferansla bağlanarak Merkez Örenli Mahallesi, Kahta Belören köyü ve Kuyulu köyünde deprem konutları ve köy evlerinin temel atma çalışmasının başlatılması talimatını verdi” dedi.